Usługi


czyszczenie chemiczne, ekologiczne pranie wodne, czyszczenie dywanów, systemy IBW, prasowanie i maglowanie

Czyszczenie chemiczne

Ekologiczne pranie wodne

Czyszczenie dywanów

Systemy IBW

Czyszczenie chemiczne

Wykonujemy usługi czyszczenia chemicznego ( na sucho) garderoby i wyrobów włókienniczych

Usługa wykonywana jest przy użyciu specjalistycznych bezpiecznych dla garderoby środków z zastosowaniem nowoczesnej linii technologicznej.

Garderoba prasowana jest parowo w temperaturze odpowiedniej do rodzaju wyrobu.

Odzież po czyszczeniu i prasowaniu zabezpieczamy pakując w przezroczystą folię.

GWARANTUJEMY NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ USŁUG DZIĘKI NOWYM MASZYNOM ZNANYCH PRODUCENTÓW.

Ekologiczne pranie wodne

Dzięki wykorzystaniu najnowszych i efektywnych środków piorących zapewniamy skuteczne usuwanie wszelkich zabrudzeń z tkanin.

Czyszczenie dywanów

Proces prania dywanów jest wieloetapowy. Każdy z etapów ma swoje niezmienne miejsce w procesie prania dywanów.

W pierwszej kolejności dywany zostają posegregowane ze względu na rodzaj oraz wielkość.

AUTOMATYCZNA TRZEPACZKA

Następnie dywany trafiają do automatu trzepiącego który dokładnie wytrzepie cały dywan, a następnie automatycznie zwinie.​

PRALNICA DO DYWANÓW

Kolejnym krokiem jest umieszczenie dywanu w automacie piorącym. (jedyny w Polsce 3,5 metrowy automat do prania dywanów posiadający dozowniki detergentów, 12 szczotek piorących oraz możliwość wyprania do 120mdywanów na godzinę.

WIRÓWKI

Po dokładnym wytrzepaniu, wypraniu i wypłukaniu dywany trafiają do wirówek, które dokładnie odwirują od 80% do 95% wilgoci z dywanów.

AUTOMATYCZNA SUSZARNIA

Z wirówek dywany przenoszone są do jednej z największych suszarni na rynku. Automatyczna suszarnia jest w stanie pomieści jednorazowo do 600m2.

MASZYNA WYKAŃCZAJĄCA

Stół do obróbki finalnej i pakowania, został zaprojektowany w celu ułatwienia ostatnich, niezwykle istotnych czynności w procesie prania dywanów. takich jak: końcowe szczotkowanie, podklejanie brzegów, odkurzanie czy zwijanie dywanu. Taśma przesuwa dywan podczas obróbki i ostatecznie zwija dywan do zapakowania.

Dodatkowo proponujemy:

- IMPREGNACJA

Wykładziny dywanowe, narażone są na zabrudzenia mające często charakter trwały. Impregnat tworzy ochronną warstwę, zabezpieczającą włókna przed trwałym zabrudzeniem. Impregnat nanoszony jest w ostatnim etapie prania w formie natrysku.
Zalety impregnacji:

  • zapobiega wnikaniu brudu w strukturę włókien dywanu, więc dywan jest mniej podatny na zabrudzenia, drobiny kurzu pozostają na powierzchni i są łatwiejsze do usunięcia w czasie standardowej pielęgnacji/odkurzania
  • dywan wizualnie jest bardziej puszysty, gdyż pokryte środkiem włókna są grubsze i sztywniejsze
  • warstwa impregnatu zapobiega powstawaniu ładunków elektrostatycznych

OZONOWANIE/ NEUTRALIZACJA ZAPACHÓW

Dla najbardziej wymagających klientów proponujemy usługę OZONOWANIA dywanów.
Po zakończeniu procesu prania i całkowitym wysuszeniu, dywan umieszczony jest w szczelnej komorze, w której wysokiej mocy generator produkuje czysty ozon, czyli trzy atomowy tlen. Działanie ozonu neutralizuje przykre zapachy zwierzęce, usuwa zapach dymu papierosowego przyczynia się do usunięcia stęchlizny i pleśni, likwiduje bakterie i alergeny. Ozonowanie nie uszkadza struktury dywanu.

WYBIELANIE FRĘDZLI

Systemy IBW

Proponujemy Państwu wyjatkowo delikatny innowacyjny system  prania wodnego z użyciem delikatnych środków o oskutecznej sile czyszczącej.Znakomite efekty usuwania brudu , przyjemny zapach, miękość w dotyku oraz ekologia to główne zalety prania systemu IBW. Metoda pozwala na pranie w wodzie garderoby wykonanej z wełny, angory, jedwabiu, tkaniny wiskozowej , kurtek puchowych, narciarskich, pościeli wełnianej.Jest to odzież klasyfikowana dotychczas wyłącznie do prania chemicznego.

Stosujemy system IBW do prania delikatnej odzieży – sukien ślubnych, wieczorowych ,okazyjnych uzyskując efekt czystości i świeżości  zachowując jednocześnie indywidualne właściwości wyrobu. Sukienki wieczorowe, letnie, ślubne będą czyste,pachnące i przyjemne w użytkowaniu. W systemie IBW stosujemy nowoczesne rozwiazania w zakresie suszenia  chroniące strukturę włókień garderoby i jej fason.

Pranie w systemie IBW pościeli wełnianej typu Camel, Merynos, Kaszmir i Lama

System I.B.W. -  Idro Bio Wash to pranie pościeli wełnianej w agregacie wodnym z zastosowaniem technologii i środków dostosowanych do delikatnych włókien. Jest to proces skuteczny i bezpieczny dla delikatnych pościeli wełnianych. Pranie wodne IBW jest alternatywą dla czyszczenia chemicznego, ze szczególnym wskazaniem na pranie pościeli wełnianej ze względu na jej specyfikę użytkowania jak i właściwości zdrowotne.

Proces prania IBW umożliwia usuwanie brudu, potu, jak również wszelkich plam pochodzenia białkowego : plamy z krwi, mleka, jajek, lodów,a także herbaty i kawy. Podczas prania w systemie IBW używane są specjalistyczne środki zapobiegające spilśnianiu tkaniny, delikatne środki piorące z działaniem ochronnym i wzmacniajacym włókna, a także  środki o działaniu bakteriobójczym.

Do ostatniego płukania dodawana jest specialna lanolina nadająca danej pościeli efekt świeżości i przyjemny zapach oraz zabezpieczająca przed wnikaniem w pościel kurzu i roztoczy. System prania IBW przynosi bardzo dobre efekty w praniu pościeli wełnianej zachowując jednocześnie lecznicze właściwości pościeli.


Możesz skorzytać z naszych usług w zakresie prania pościeli wełnianych pozostawiając ją w jednym z punktów przyjęć, zamawiając odbiór przez Formularz kontaktowy lub przesyłając nam kurierem.

 

Pranie kurtek narciarskich , motocyklowych,Gore-Tex  w systemie IBW

Prawidłowa konserwacja specjalistycznej odzieży tekstylnej zwiększy jej trwałość oraz pozwoli uniknąć szybszego zużycia. Kurtki narciarskie, kurtki motocyklowe posiadają membranę, której właściwością jest jej nieprzemakalność.

Silne detergenty, proszki do prania, wybielacze, płyny zmiękczające, zbyt wysokie temperatury, agresywne wirowanie czy mechaniczne suszenie  niszczą strukturę membrany. Metodą optymalną dla prania tego rodzaju odzieży jest innowacyjny system prania wodnego IBW.

Zastosowanie specjalistycznch urządzeń, środkow i technologii pozwala na usunięcie zabrudzeń z jednoczesnym zachowaniem specyficznych właściwości odzieży. Podczas specjalnego procesu prania w systemie IBW używane są środki o właściwościach bakteriobójczych,  zapobiegajace spilśnieniu tkaniny, delikatnie piorące z efektem usunięcia specyficznych plam i zabrudzeń. W ostatnim płukaniu aplikowany jest środek o działaniu apreturujacym z dzialaniem ochronnym i wzmacniającym włókna.

Tarcza finansowa 2.0